środa, 19 kwietnia 2017

Katniss i Peeta

              Koniec wojny dla większości ludzi był zbawieniem, drogą wolności, początkiem. Dla innej części ludzi ,koniec bitw państwa, był niczym innym niż koniec spadających bomb. Żelazne kajdany rozpaczy zamknęły się na nieokreślony okres czasu. Klucz zagubił się w zgiełku wojny lub wśród martwych już bliskich.
           
              Stracenie najbliższych Ci osób, może przynieść niezłe problemy ze stanem psychicznym. Możesz gadać do grubego, rudego kota, jak do starego przyjaciela. Siać w ogródku same prymulki, przypominające Ci o siostrze, powodując co raz to głośniejsze wrzaski podczas, lejących się strumieniami łzami. Spokojnie powodów jest tysiąc. Równie dobrze możesz zaszyć się w piwnicy i wąchać stary bochenek chleba. Zaczynasz pamiętać o osobie, którą kochałaś, ale nigdy mu tego nie powiedziałaś. Cóż... bywa.

              Powiedzieć szczerą radę? Gdy straciłeś siostrę w wyniku spadających bomb, osobę, za którą mogłeś wskoczyć w ogień i rodziców z czego jedno jest martwe... Idź do starego dziada, zakradnij się do barku, zabierz trzy butelki bimbru i pij. Problemy odlecą, jak dusze poległych w wojnie.

 ***
Od czasu wojny minął równy miesiąc.  Wraz z Haymich'em obraliśmy nową rutynę. Środowe spacerki - po alkohol oczywiście. Poza tym nic już nas nie łączy. On zapomniał o moich wyzwiskach, ja, że był moim druhem. Teraz tylko to kolega od czystej whiskey, kupowanej za przysyłane pieniądze za igrzyska. Ci głupcy, dalej to robią, a ja mam z czego pić!

 Ale po ostatnich trzech dniach, oddechy miałam cięższe, jakby zagościły się tam odłamki ciężkiego szkła rozbijanego o ściany.  Zbytnio nie przejmowałam się tym. Uciechą moją była moja wyobraźnia i świat który tworzyłam. Nie liczyło się w nim, procenty alkoholu (co dziwne nawet podczas wojny sklep ,,U Rivera" był otwarty, a ze zniszczeń można było zaliczyć jedynie pobite okna) ani nawet nie liczyła się śmierć oraz kajdany. W tamtym miejscu łańcuchy odchodziły z łatwością, jak Haymich pije bimber. Tam czuć było co to wolność, brak rozpaczy.

Kiedy nagle nadszedł dziwny moment. Ból brzucha nagle zniknął, równie tak samo jak powietrze w moich płucach. Brak powietrza spowodował moje duszenie. Tym samym zaczęłam zwijać się z bólu, uderzać ciałem o meble, ściany, drzwi. Moje oczy przeszła czarna mgła, zakazująca mi cokolwiek zobaczyć.

Trwało to tak szybko. Zaczęłam się poddawać, jakby moje płuca się zmniejszyły. W ostatniej chwili poczułam ręce na moim ciele i usta stykające się z moimi.

Nastała ciemność

__________________________________________________

Opowiadanie jest teraz trochę inne. Świat wykreowany został stworzony przez mnie na potrzeby odbudowania murów blogosfery, przyjęciu w grono nowych czytelników, a także z nagłego przypływu weny.  To może coś o nim?

Katniss i Haymich wracają spokojnie do 12 dystryktu, gdzie praca odbudowania miejsca ruszyła już w pierwszy dzień po wojnie. Lecz Katniss nie wróciła do siebie, kajdany rozpaczy zatrzasnęły się na dobre. Skutki osaczenia Peety były tak wielkie, że w szaleństwie nikt nie zobaczył go już od powrotu do dystryktu. Tajemnice wychodzą na jaw, a niemożliwe staje się możliwe. 
___________________________________________________
 Rozdział wystawiony na próbę, jeśli się Wam (Tobie J.Sz) spodoba, wstawię kolejny.
L.H.G 

Nowy czytelnik? Stary czytelnik? Zostaw komentarz, nic Cię to nie będzie kosztować, a mi doda motywacji na następny rozdział :)6 komentarzy:

 1. Świetny! Kocham takie rozdziały! Napisz coś więcej!
  Ps. Mam nadzieję że te ręce i usta to były Peety.

  Ps. Spiszemy się mailem. Ja już Ci nowy wysyłam. Przedstawię Ci się lepiej.

  ŚCISKAM I CAŁUJĘ
  karamel56

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj się jeszcze zdziwisz kochana, co to będzie :P
   Mam nadzieję, że miło zaskoczę :)

   Już czekam na maila ♥

   L.H.G

   Usuń
  2. Mail wysłany. Odpisz jak najszybciej! Nie mogę się doczekać! Rozmowy z Tobą są fantastyczne!!!

   Pozdrawiam karamel56

   Usuń
 2. Hej, hej, hej :D
  love dream chce wreszcie powrócić do starej, kochanej blogosfery, więc zaczyna powoli pisać i nadrabiać zaległości na innych blogach, także — przybywam z nową dawką motywacji! (a przynajmniej taką mam nadzieję :D)
  No dobrze, ale może przejdźmy do opowiadania...
  Nowy początek, co? Ach... jak ja to dobrze znam! Czasami jednak warto zacząć od nowa niż siedzieć w starym opowiadaniu, do którego kontynuowania nie ma się sił i chęci... alee... znów zaczynam pisać na inny temat niż powinnam XD
  No dobrze... rozdział bardzo mi się podoba :) Naprawdę widać jaki progres osiągnęłaś w pisaniu i cóż mogę powiedzieć? Gratuluję ♥
  Prolog bardzo mi się podoba i no cóż... bardzo cieszę się, że wróciłaś :D Może uda nam się odbudować blogosferę — zwłaszcza tą Igrzyskową :D
  W takim razie... życzę Ci ogroooooooomu weny, czytelników i wyświetleń :)
  Pozdrawiam
  (miłośniczka niemiłosiernie długich komentarzy, która powoli wraca do blogosfery) love dream

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej.
  Gdzie nowy rozdział? Tak czekam z utęsknieniem...

  Ps. Email już wysłany. Czekam na odpowiedź!

  ŚCISKAM I CAŁUJĘ
  karamel56

  OdpowiedzUsuń